niedziela, 3 października 2010

Trzymajmy kciuki za Sherlocki!

Specsaver Crime Thriller Awards (które zostaną rozdane 8 października) są w tym roku wyjątkowo zsherlockizowane. Zarówno "Sherlock Holmes" Ritchiego jak i "Sherlock" BBC mogą się obłowić.

W kategorii Film Dagger nominowany jest właśnie kontrowersyjny (nawet wśród Czytelników ;) ) Sherlock Holmes (obok District 9, Incepcji i The Girl with the Dragon Tattoo - jak niektórzy Czytelnicy pamiętają, to ten film z Noomi Rapace)

W kategorii TV Dagger nominowany jest nasz cudny serial (Obok 3 serii Ashes to Ashes, Luthera i 2 serii Wallandera).

Ponadto, świetny Sherlock z "Sherlocka" Benedict Cumberbatch konkuruje z Idrisem Elbą, Kennethem Branaghem i Philipem Glenisterem o nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, a Rupert Graves (dużej klasy DI Lestrade) ma szansę na nagrodę dla aktora drugoplanowego.

Trzymajmy kciuki, bo każda nagroda to większa popularność, większa reklama, więcej kasy dla producentów i większe szanse na to, że jeszcze szybciej i jeszcze więcej dostaniemy fajnych Sherlocków do oglądania.

1 komentarz:

Justeene pisze...

Oj, kontrowersyjny to zdecydowanie mało powiedziane ;) Nie będę się jednak nad tym rozwodzić, gdyż filmidło Ritchie'go nie jest tego warte.

W każdym razie trzymam kciuki za Benedicta i Ruperta, bo obaj szalenie mi przypadli do gustu w swoich rolach, a scena kiedy Sherlock zastaje w swoim mieszkaniu Lestrade'a, który oznajmia mu, że właśnie robią mu policyjny nalot narkotykowy niezmiennie mnie rozbraja :)

Jak już jesteśmy przy BBC "Sherlocku" i szybkości jego powstawania, jak to ujęła moja koleżanka: "w tym tempie Sherlock umrze ze starości w drugim sezonie!" :D Ale wszystko to z zachwytu i tęsknoty...

Wrócę jeszcze na chwilę do Sherlockowego pilota, który oglądałam z szerokim uśmiechem na twarzy, wyłapując co lepsze sceny ("wyrzucenie" z restauracji, itd.) i porównując całość z efektem końcowym. Bardzo, bardzo dobrze, że dopracowali dialog o kocu i szoku! ;)

Pozdrawiam.