poniedziałek, 1 marca 2010

Bardzo nowy Holmes BBC

 Już od dłuższego czasu krążyły plotki o planowanej nowej telewizyjnej wersji Sherlocka Holmesa, robionej przez BBC. Wiadomość dobra jest taka, że autorzy dramatyzacji, Steven Moffat i Mark Gattis budzą zaufanie Holmesistów, zwłaszcza zaś tych, którzy spółkę tę pamiętają z serii Doctor Who. Wiadomość, która Sherlockiście przynajmniej się nie podoba jest taka, że ekranizacja ma być robiona we współczesnych realiach. Pomysł ryzykowny, ale po wpadce z Ritchiem nic już Sherlockista nie będzie przedwcześnie a pochopnie skreślał.
Z kolejnych komunikatów wynika, że w rolach głównych wystąpią Benedict Cumberbatch jako SH (jak podsumował to pewien Holmesista, jakże stosowne imię ;) ) i Martin Freeman jako JW. Można ich podejrzeć na zdjęciu z planu:
 

Sherlockista, prawdę mówiąc, nie jest zupełnie do tego widoku przekonany, zwłaszcza zaś do niezbyt na pierwszy rzut oka inteligentnego wejrzenia Cumberbatcha, ale, well, we shall see, it is a capital mistake to theorize before one has data (SCAN) :)
Zdjęcia rozpoczeły się ponoć w styczniu, kręcą się trzy 90-minutowe odcinki, a jeszcze garść informacji można znaleźć tu. 
Czekamy!

Brak komentarzy: