niedziela, 11 kwietnia 2010

Chwila oddechu...

... Sherlockista wychodzi z logicznego założenia, że ci spośród Czytelników, którzy postanowią go w najbliższych dniach odwiedzić nie będą uważali nowej holmesologicznej notki za objaw braku szacunku dla narodowej żałoby (a nawet gdyby uważali, to nie poczują się urażeni).
Jeśli zatem, podobnie jak Sherlockista, czujecie się Drodzy Czytelnicy trochę przytłoczeni rzeczywistością, proponuje ShK w ramach odskoczni pomyśleć nad wystąpieniem na prawdziwej holmesologicznej konferencji :)

Będzie ona miała miejsce w sierpniu, na Univerity of Minnesota i będzie połączona z wystawą zbiorów tamtejszej biblioteki oraz licznymi sherlockistycznymi imprezami towarzyskimi. Uroczo wieloznaczny tytuł Spirits of Sherlock Holmes można rozumieć jako zachętę do opowiadania zarówno o holmesologicznym duchu współczesnych produkcji, zjawach, które występują w opowiadaniach ACD, jak i wreszcie procentach w trunkach, do których zarówno Holmes, jak i Watson żywią pewną słabość.
Konferencję organizuje Scion o niezwykle wdzięcznej nazwie Norwegian Explorers (na cześć znanego norweskiego odkrywcy, Sigersona, jak można przypuszczać ;) - por. EMPT). Poniżej więcej szczegółów.

 
Spirits of Sherlock Holmes - August 2010

Brak komentarzy: