poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Twitter! Sherlock BBC!

W komentarzach do tego bloga pojawiła się już raz dyskusja na temat dwóch tajemniczych kont BBC-Watsona na twitterze. Wygląda na to, że za oba konta odpowiedzialni są ci sami nieznani sprawcy ;) (Watson z konta @WatsonJW twierdzi, że ktoś mu się włamał na stare konto, więc założył nowe. a stare faktycznie milczy) the BBC game is on na twitterze!
Sherlockista nie natknął się (może: jeszcze) na żadną oficjalną BBC-zachętę by śledzić to konto, ale prawdopodobnie to tylko ma dodawać sytuacji tego cudownego realizmu, który zachwalał już w recenzji.

Warto śledzić nie tylko konta WatsonaJW i SherlockaSH (trzeba zwrócić uwagę na dokładny zapis, bo fikcyjnych kont Watsona i Holmesa jest na Twitterze oczywiście z tysiąc), ale także @LestradeGL., @SarahSawyer (dziewczyna Watsona), @MoriartyJM i @MycroftMH. Istnieje nawet konto @AndersonSY (to ten antypatyczny patolog, który nie chce współpracować z Sherlockiem).
Chociaż momentami może troszkę trudno jest uwierzyć, że dorośli ludzie mieszkający razem porozumiewają się w najdrobniejszych sprawach za pomocą twittera, to z rozmów między tymi postaciami można dowiedzieć się sporo na temat losów Sherlocka PO pamiętnej scenie nad basenem w The Great Game. Zabawa jest przednia!
Przy okazji, konto Sherlockisty nazywa się po prostu @Sherlockista, ale ShK musi się z góry przyznać, że chociaż fejsbuka jest maniakiem, to twitter nigdy wcześniej jakoś go nie przekonał. Sam fakt, że tam ostatnio przesiaduje to kolejny triumf ekipy BBC... 

Brak komentarzy: