piątek, 26 listopada 2010

[minipost] Ludzie wierzą w Sherlocka!

Sherlockista wyjaśniał kiedyś, na czym polega Gra. Okazuje się, że podobnie jak w starych dobrych czasach Conan Doyle'a, żeby zostać graczem, nie trzeba być specjalnie zaangażowanym holmesistą :)
Bezcenny portal lovereading.co.uk przeprowadził sondaż, który odbił się szerokim echem (takie echo dotarło do Sherlockisty). Sondaż ten wykazał bardzo wiele smutnych rzeczy na temat znajomości podstaw historii i klasyków literatury, ale także i jedną wesołą: część respondentów (jedna czwarta!) wierzy, że Sherlock Holmes istniał naprawdę :) I słusznie. ShK trochę dziwi cały ten sondaż, czy ktoś pyta ludzi o to, co sądzą na temat istnienia Gordona Browna?

1 komentarz:

Justeene pisze...

Ale Sherlockista wymyślił layout, że nie wiem gdzie tu się teraz komentarz dodaje! :)

Co do sondaży, to ja uwielbiam takie rzeczy! Jakiś czas temu trafiłam na sondaż, z którego wynikało nie tylko, że połowa Brytyjczyków myśli, że Sherlock Holmes istniał naprawdę, ale również znaczna ich część jest zdania, że postaciami fikcyjnymi są Ksiażę Wellington, Mahatma Ghandi, Ryszard Lwie Serce, Charles Dickens i, uwaga, Winston Churchill! :D

Wtrącę jeszcze słówko o wspomnianych przez Sherlockistę seriach na o młodym Holmesie (z którymi to chętnie bym się zapoznała, gdybym tylko była wystarczająco bogata, żeby wszystkie te nowinki sprowadzać ;) i z tego miejsca wyrażę ubolewanie, że bycie sherlockistą w tym kraju prowadzi niechybnie do bankructwa... Ech, tyle ciekawych rzeczy to zapoznania się, a tak mała zasobność portfela :D Może kiedyś i u nas?