piątek, 24 grudnia 2010

Night Before Christmas - Sherlockistyczna opowieść wigilijna :)

Nie ma na świecie nikogo, kto lepiej nadawał się do roli świętego Mikołaja niż Watson w swoim niekanonicznym ale przez wielu ukochanym dziadziowatym wcieleniu Nigela Bruce'a.


Nic więc dziwnego, że Anthony Boucher, autor niezapomnianych radiowych programów z wojennych lat - z udziałem Basila Rathbone'a i Nigela Bruce'a w ich legendarnych rolach Holmesa i Watsona - nie oparł się pokusie, by tę właśnie rolę mu dać. Co więcej, w tym odcinku za świętego Mikołaja przebierze się również sam dumny Rathbone-Holmes, Moriarty knuć będzie złodziejskie plany i czyhać na cenne klejnoty, a do tego dostaniemy dwa wory prezentów, panią Hudson ze szkockim akcentem, reklamy wina Petri i atmosferę gwiazdki z 45 roku.
Sherlockista wszystkich Czytelników, którzy nie mają już siły na "Last Christmas" oraz "Rany, Kaziu, barszcz się przypalaaaaa!!!!" najserdeczniej zachęca do posłuchania programu (link pod tym zdaniem ;) ).

I życzy wszystkim wielu Sherlockianów pod choinką!

2 komentarze:

CheshireCatto pisze...

Wesołych świąt, duzo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, fajnych prezentów i żeby polski fandom Sherlock Holmesa rósł w siłę :)

Iwona pisze...

Interesujący artykuł.

Ja fanom oraz założycielom tegóż fandomu życzę zdrówka, przebiegłości, dedukcyjnego myślenia, bystrości umysłu, nie tracenia pasji i oczywiście:
wymarzonych prezentów od Watsona. :DD