środa, 14 lipca 2010

Moriarty w roli głównej - kup pan komiks

... a właściwie sfinansuj jego powstanie. Jak dowiedział się Sherlockista z Baker Street Bloga, istnieje taka strona, na której wiszą artystyczne projekty do sponsorowania. Jednym z tych projektów jest komiks o Moriartym, Moriarty: the Dark Chamber. Głównym autorem jest Daniel Corey (do spółki z Anthonym Diecidue), a historyjka ma opowiadać o Moriartym, który u progu I wojny światowej został zaszantażowany przez agentów MI5 i zmuszony do odnalezienia starszego brata nieżyjącego już od wielu lat Sherlocka Holmesa. Moriarty musi spełnić misję, a także, przy okazji, udowodnić że wciąż jest Napoleonem Zbrodni. Wyzwanie rzuca mu nader niesympatyczny konkurent (patrz filmik poniżej).
Rozdział pierwszy jest już ponoć gotowy, pieniądze (w sumie $3700) potrzebne są na rozdział drugi. Cała książka będzie miała sporo, bo 140 stron.
W zależności od tego, ile wpłacimy, zostaniemy odpowiednio uhonorowani. Za jedyne 10 dolarów możemy liczyć na opublikowanie naszego nazwiska w gotowej książce, a za bodaj 100 otrzymamy dodatkowo różne gratisy, wersje elektroniczne a także poprzednią książkę autora. Za 200 dostajemy już chyba z pół kosmosu, więc gdyby Sherlockista był nieco zamożniejszy, to by się nie wahał.

Kogo powyższy opis nie przekonał (a Sherlockista wyzna, że jego osobiście przygody Moriarty'ego w czasie pierwszej wojny światowej obchodzą tak średnio i nie czytałby tego wcale, gdyby autorzy nie wpadli na przykład na bardzo oryginany pomysł, że to ze śmiercią Holmesa to ściema [bardzo delikatna sugestia]), ten może obejrzeć trailer i zobaczyć jak te obrazki żyją opatrzone groźną muzyką.

Brak komentarzy: