środa, 19 stycznia 2011

[minipost] Horowitz napisze nowego Holmesa!

Sherlockista z entuzjazmem i sentymentem odnotował doniesienie, że Anthony Horowitz, znany jako autor powieści o Aleksie Riderze, napisze apokryf o Sherlocku Holmesie. Co więcej, otrzymał upoważnienie Conan Doyle Estate (zainteresowanych komplikacjami wokół zarządzania prawami do Holmesa odsyła Sherlockista do notki na ten temat , wydaje się jednak, że ten Conan Doyle Estate to ten "właściwy", bo w artykule można znaleźć wzmianki o rozmowach z pozostałymi przy życiu krewnymi ACD)  - a to samo w sobie jest ewenementem.
Entuzjazm ShK wziął się stąd, że Horowitz to dowcipny i błyskotliwy autor, który twierdzi w dodatku, że uwielbia opowiadania o Holmesie  - zakochał się w nich, gdy miał 16 lat. Dobry znak, że dopiero wtedy, bo wbrew pozorom i wbrew polskim listom lektur, Sherlock to nie są książki dla dzieci z podstawówki ;)
Sentyment zaś stąd, że lat temu dwieście i trochę miał ShK przyjemność przetłumaczyć przesympatyczną powieść Horowitza dla młodzieży i tym samym zadebiutować w swojej pracy ;)

3 komentarze:

Justeene pisze...

I ja się już nie mogę doczekać! Cóż to będzie za sherlockistyczny rok! ;)

Pozdrawiam,
Justeene

CheshireCatto pisze...

O, Horowitz, jak fajnie! Czytałam kiedyś jego "Diamenty Sokoła" oraz "Szpiega mimo woli". Cudowne książki ^^ I jak miło się dowiedzieć, że on napisze nowego SH. Po prostu cudowna wiadomość :)

Anonimowy pisze...

Ja też jestem b. podekscytowana tą wiadomością.